Weź dziadka na święta 1
Dziadki do orzechów

Z nadejściem sezonu świątecznego, w wielu domach pojawiają się tradycyjne symbole i ozdoby takie jak dziadek do orzechów. Święta Bożego Narodzenia to bowiem czas, kiedy otaczamy się przedmiotami niosącymi ze sobą głęboką symbolikę i tradycję. Każda ozdoba ma swoją historię, którą przekazujemy z pokolenia na pokolenie, tworząc tym samym rodzinne opowieści i legendy. Odkryj: dziadek do orzechów figurka – co oznacza!

Tradycyjny symbol Świąt Bożego Narodzenia – dziadek do orzechów

Zastanawiacie się pewnie, skąd się wziął dziadek do orzechów i ta cała mania kupowania kolorowych figurek z drewna.

Historia tego fenomenu świątecznego została zapoczątkowana przez E.T.A Hoffmanna w 1816 roku, który przedstawił historię dziewczynki, która dostała w prezencie bożonarodzeniowym niezbyt ładną figurkę dziadka do orzechów, a co najistotniejsze w tej bajkowej historii – ta figurka budzi się do życia w wigilijną noc, stawiając czoła napotkanemu niebezpieczeństwu. 

Od tamtej pory dziadek do orzechów na święta symbolizuje ochronę przed złymi duchami oraz niebezpieczeństwem, a także jest jedną z najczęściej kupowanych dekoracji na święta. 

Dziadek do orzechów

 

Dziadek do orzechów aktualnie

Obecnie jest to jeden z symboli, który jest szczególnie mocno kojarzony ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzisiejsze dziadki wykonane są zazwyczaj z miękkiego drewna i stylistyką nawiązują przeważnie do postaci żołnierzyka w tradycyjnym stroju różnych formacji.

Drewniana figurka dziadek do orzechów sprawi, że świąteczny klimat będzie zdecydowanie bardziej radosny i kolorowy, a do tego będzie stanowić doskonałe wyposażenie domu. 
Wyobraźcie sobie tak pięknie wykonaną dekoracje (dziadki do orzechów), która stoi na kominku lub świątecznym stole i przywołuje wspomnienia świąt z dzieciństwa... A jeśli do tego posiada pozytywkę i nuci spokojną melodię – musi robić wrażenie!

 

Praktyczny dziadek do orzechów

Ale żeby nie było tak pięknie z tymi dziadkami do orzechów świątecznymi – te najbardziej praktyczne są małe i w niczym nie przypominają kolorowych figurek, ale doskonale sprawdzą się w kuchni podczas łupania orzechów do świątecznego ciasta!

Jeśli chcesz przekonać się, jak piękne mogą być dziadki do orzechów, to znajdziesz je na stronie naszego sklepu. Sprawdź także inne nowoczesne wyposażenie domu dostępne w naszej ofercie!

Zobacz artykuły na naszym blogu!

 

 

Jeśli chcesz przekonać się jak piękne mogą być dziadki do orzechów to znajdziesz je na naszej stronie sklepu www.belhom.pl

Komentarze do wpisu (1)

9 listopada 2021

Uwielbiam te figurki!!! Nie wiedziałam, że jest ich aż tyle różnych bo od lat mamy jedną i tą samą figurkę :) Może czas znaleźć dziadkowi partnera hihi

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium