Weź dziadka na święta 1
Dziadki do orzechów

Tradycyjny symbol Świąt Bożego Narodzenia - Dziadek do orzechów

 

Zastanawiacie się pewnie, skąd wzięła się ta cała mania kupowania kolorowych figurek z drewna - zwanych dziadkami do orzechów.

Historia tego fenomenu świątecznego została zapoczątkowana przez E.T.A Hoffmanna w 1816 roku, który przedstawił historię dziewczynki, która dostała w prezencie bożonarodzeniowym niezbyt ładną figurkę dziadka do orzechów, a co najistotniejsze w tej bajkowej historii - ta figurka budzi się do życia w wigilijną noc stawiając czoła napotkanemu niebezpieczeństwu. 

 

Od tamtej pory dziadek do orzechów symbolizuje ochronę przed złymi duchami oraz niebezpieczeństwem, a także jest jedną z najczęściej kupowanych dekoracji na święta. 

 

Dziadek do orzechów

 

Dziadek do orzechów aktualnie

 

Obecnie jest to jeden z najbardziej kojarzonych symboli na świecie związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzisiejsze dziadki wykonane są zazwyczaj z miękkiego drewna i nawiązują stylistyką przeważnie do postaci żołnierzyka w tradycyjnym stroju różnych formacji.

Figurka dziadka do orzechów sprawi, że świąteczny klimat będzie zdecydowanie bardziej radosny i kolorowy, a do tego będzie stanowić doskonałe wyposażenie domu. 

Wyobraźcie sobie tak pięknie wykonaną figurkę, która stoi na kominku lub świątecznym stole i przywołuje wspomnienia świąt z dzieciństwa... A jeśli do tego posiada pozytywkę i nuci spokojną melodię - musi to robić wrażenie !

 

 

Praktyczny dziadek do orzechów

 

Ale żeby nie było tak pięknie z tymi dziadkami do orzechów - te najbardziej praktyczne są małe i w niczym nie przypominają kolorowych figurek ale doskonale sprawdzą się w kuchni podczas łupania orzechów do świątecznego ciasta!

 

 

 

Jeśli chcesz przekonać się jak piękne mogą być dziadki do orzechów to znajdziesz je na naszej stronie sklepu www.belhom.pl

Komentarze do wpisu (1)

9 listopada 2021

Uwielbiam te figurki!!! Nie wiedziałam, że jest ich aż tyle różnych bo od lat mamy jedną i tą samą figurkę :) Może czas znaleźć dziadkowi partnera hihi

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium