Opcje przeglądania

Patelnia grillowa to uniwersalne narzędzie kuchenne, które umożliwia przygotowanie wielu smacznych potraw. Nie musisz posiadać grilla, aby cieszyć się smakiem grillowanych dań. Patelnie grillowe pozwalają na grillowanie mięsa, ryb, serów i warzyw w domowej kuchni, na kampingu lub w dowolnym miejscu. Sprawdź ofertę sklepu internetowego BELHOM i wyposaż swoją kuchnię w patelnię grillową.

Patelnie grillowe – dlaczego warto wybrać?

Patelnie grillowe stanowią alternatywę dla zwykłego smażenia. Dzięki charakterystycznej konstrukcji, która przypomina pofalowane dno z rowkami, pozwalają na przygotowanie potraw bez dodatku tłuszczu. Patelnie beztłuszczowe są coraz bardziej popularne i doceniane w wielu kuchniach. Jest to również szybka i wygodna metoda przyrządzania dań. Patelnie grillowe rozgrzewają się do wysokich temperatur, dzięki czemu potrawy gotują się szybciej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych patelni. W przeciwieństwie do grilla patelnie są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Poza tym patelnię grillową możesz zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Patelnie są przenośnie, więc jeśli nie masz miejsca w bagażniku na grilla, to grillowa patelnia jest najlepszym rozwiązaniem.

Patelnie grillowe – jaką wybrać?

Patelnia grillowa to produkt niezbędny dla miłośników smaku i zapachu potraw z grilla. Wybierając patelnię grillową, zwróć uwagę na źródło ciepła. Jeśli posiadasz kuchnię indukcyjną, to idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie patelnia grillowa indukcyjna. Dla osób, które mają na wyposażeniu kuchnię gazową, najlepsza będzie patelnia grillowa na gaz. Na uwagę zasługuje również patelnia grillowa żeliwna, która równomiernie rozprowadza ciepło i bardzo długo utrzymuje wysoką temperaturę. Wybierając patelnię grillową żeliwną, pamiętaj, aby powoli ją rozgrzewać i nie narażać na skoki temperatur. Żeliwo jest wytrzymałym i stabilnym surowcem, ale nieodpowiednie użytkowanie może doprowadzić do powstania mikrouszkodzeń. Patelnia grillowa na indukcję również może być wykonana z żeliwa.

Patelnie grillowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając patelnię grillową, zwróć uwagę na dodatkowe funkcje. Patelnia grillowa z odpinaną rączką zajmie zdecydowanie mniej miejsca w domowej szafce niż patelnia z rączką przymocowaną na stałe. Patelnia grillowa z pokrywką umożliwi podduszenie dań. Jeśli chodzi o kształt, to najbardziej popularna jest patelnia prostokątna, choć zdarzają się też okrągłe.

Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem sklepu BELHOM. Oferujemy:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium