Wazony dekoracyjne - w czym trzymać wiosenne kwiaty? 1
Wazony dekoracyjne - w czym trzymać wiosenne kwiaty?

Wiosną, wnętrze domu lub mieszkania, nie jest kompletne bez przynajmniej jednej dekoracji ze świeżymi kwiatami. Nieważne, czy są to kolorowe bukiety tulipanów, pięknie kompozycje różnych kwiatów ciętych czy eleganckie pojedyncze gałązki bzu. Dopiero w odpowiednim wazonie dekoracyjnym będą prezentować się wyjątkowo okazale. Sprawdź, jak dobrać jego wielkość i kształt do rodzaju kwiatów.


Eleganckie wazony kuliste na duże bukiety


Okrągłe lub bulwiaste wazony wyglądają elegancko, a jednocześnie swobodnie, jeśli mieszczą kwiaty o podobnych kształtach. Muszą to być raczej krótkie i obszerne bukiety np. klasyczny bukiet niskich róż. W szklanych, elegancki wazonach z dekoracyjnym motywem na ściankach sprawdzają się również kompozycje kilku luźnych gałązek z kwiatami hortensji, piwonii lub kaliny.

 

 

Bukiety do okrągłych wazonów nie mogą być zbyt gęste, bo wtedy kwiaty nie zachowują długo świeżości. W przypadku flakonów kulistych szczególnie ważne jest, aby długość łodyg odpowiadała wysokości wazonu. Jeśli będzie wystawać zbyt daleko od jego krawędzi, lepiej ją przyciąć lub użyć wyższego wazonu.

 

Cylindryczne wazony dekoracyjne na pojedyncze kwiaty


Klasykiem jest wazon cylindryczny, dlatego nie może zabraknąć go w żadnym domu. Nazwa wywodzi się od jego typowego kształtu.


Wazon ten można wykorzystać na wiele sposobów. Zawsze przyda się, jeśli chodzi o trzymanie klasycznych kwiatów ciętych. Rurkowaty kształt z jednej strony mieści dość dużo wody, z drugiej dobrze podtrzymuje pojedyncze kwiaty.

 

 

Wazony cylindryczne to klasyczne wersje, w których można trzymać pojedyncze tulipany, gałązkę bzu, hortensję, eustomę lub różę. Długie łodygi są podpierane kształtem flakonu. Dużą zaletą takich wazonów jest ich bardzo elegancki wygląd. Są dostępne w różnych kształtach, dlatego często po wyjęciu kwiatów same w sobie stanowią piękną ozdobę pomieszczenia.


Mini stylowe wazony na wiosenne bukieciki


Jeśli na spacerze po łące zauważysz polne kwiaty, nie musisz opierać się pokusie, aby zabrać je ze sobą. Ale one również potrzebują wazonu, w którym naprawdę mogą się wyróżnić. Dzikie kwiaty często nie są tak długie, jak klasyczne kwiaty cięte. Dlatego dobieraj do nich mini wazony, które wyglądają bardzo stylowo, ale mają zarówno niewielką wysokość, jak i małą średnicę.

 

Możesz w nich trzymać również bukieciki z ogrodu. Czasami zdarza się, że silny wiatr lub zwierzę połamie łodygi ogrodowych roślin. Wtedy możesz je ściąć i umieścić w małym wazoniku. W ten sposób przedłużysz świeżość odłamanego kwiatu jeszcze przez kilka dni.


Pełną ofertę najpiękniejszych wazonów dekoracyjnych znajdziesz TUTAJ.


Wazony dekoracyjne do salonu: gdzie stawiać?


Okrągłe lub cylindryczne wazony w standardowych wymiarach dobrze prezentują się zarówno na pustym stole, jak i na komodzie. Ustawione w pobliżu lustra dają piękny efekt odbicia umieszczonych w nich bukietów. Nie zapomnij również o wysokich wazonach podłogowych, które najlepiej stawiać indywidualnie w strefie wejściowej, w pustych rogach pomieszczeń lub na otwartych przestrzeniach. Dopasowane do nich kwiaty najlepiej wyglądają solo lub w małych grupach. Mogą to być lilie lub mieczyki. Równie dobrze w wysokich ceramicznych lub szklanych wazonach podłogowych prezentują się gałązki brzozy ozdobione kolorowymi jajkami – w sam raz na Wielkanoc.

 

 

Wąskie flakony z pojedynczymi kwiatami najpiękniej wyglądają ustawione w grupie. Jeśli postawisz od trzech do pięciu takich wazonów na środku stołu lub komodzie będą wyglądać jak małe dzieło sztuki. Nie zawsze muszą mieć jeden kształt i rozmiar. Wystarczy, jeśli będę utrzymane w jednej kolorystyce. Z kolei małe wazoniki lepiej prezentują się na zastawionych stołach, gdzie dzielą przestrzeń z piękną zastawą, niż na dużych, pustych komodach.

Kupując naczynie do przechowywania wiosennych bukietów, pamiętaj, żeby jego wygląd przyciągał uwagę. Kolorowe modele podkreślają barwę kwiatów, białe lub czarne wyglądają bardzo elegancko, natomiast szklane mają uniwersalne zastosowanie. Kiedy kwiaty przekwitną, umyty i pusty wazon dekoracyjny może być po prostu modną dekoracją ustawioną na półce lub komodzie.

Komentarze do wpisu (1)

10 kwietnia 2022

Właśnie próbuję skomponować wyposażenie do nowego domu i mam dylemat pomiędzy tymi wysokimi wąskimi wazonami a tymi bardziej nowoczesnymi w kształcie beczułek. Wszystkie wazony są piękne ale nie mam miejsca na nie wszystkie :)!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium